خوشتیپ ها ثروتمندتر هستند!

ظاهر شما اهمیت زیادی دارد. کارشناسان معتقد هستند که ۹۳ درصد مردم از رئی ظاهر بر روی شما قضاوت می کنند. بنابراین لطفا خوشتیپ باشید. و به یاد داشته باشید که خوشتیپ ها ثروتمندتر هستند!

خوشتیپ ها ثروتمندتر هستند

تحقیقات نشان می‌دهد لباسی که به تن می‌کنید به طور مستقیم بر روی درک دیگران از موفقیت‌های مالی و شغلی، قدرت، هوش و موقعیت‌شناسی شما تأثیر می‌گذارد. این ظاهر شماست که به آنها می‌گوید: چطور به شما نگاه کنند، چطور با شما دست دهند، چطور به شما سلام کنند و حتی چطور از کنار شما به آرامی بگذرند!

لباس در واقع یک کُد مهم برای نزدیک شدن اطرافیان به شماست. اینکه لباس خود را دوست داشته باشید، در آن راحت باشید، احساس کنید در آن معذب هستید و بسیاری عوامل دیگر همه در احساس موفقیت و تلاش برای رسیدن به آن مؤثر خواهند بود و اگر از زاویه‌ای کلی‌تر به این موضوع نگاه کنیم، ظاهر شما، مهم‌ترین بخش از برند شخصی شماست.

کیفیت مهم‌تر از کمیت است فرقی نمی‌کند که در دو جلسه‌ی کاری پشت سر هم یک لباس به تن داشته باشید یا نه. مهم این است که لباس مناسبی داشته باشید. پس تنوع طلبی و پر کردن کمد لباس‌های‌تان را از لباس‌هایی با پارچه‌های کم کیفیت و رنگ‌های نامتناسب کنار بگذارید و لباس‌هایی مناسب هرچند کم را با هم سِت کنید.

برای نقش خود لباس بپوشید قرار است چه نقشی داشته باشید؟ یک مدیر فروش باهوش؟ یک کارمند نمونه؟ برای هر موقعیتی به دنبال لباس مناسب آن باشید. شاید لازم باشد که در برخی مواقع کت و شلوار رسمی به تن داشته باشید؛ شاید یک کت اسپرت شیک بیشتر به کار شما بیاید و یا لباس تابستانی و راحت مناسب‌تر باشد.

سبک خود را بشناسید بسیاری از مدیران موفق دنیا لزوماً لباس رسمی نمی‌پوشند و همه‌ی افراد موفق هر روز کفش‌شان را با لباس‌شان هماهنگ نمی‌کنند اما همه‌شان سبک خاص خود را دارند. سبکی که با شیوه‌ی کارشان، اعتقادات‌شان، کلام‌شان و رفتارشان همخوان است.

حالا فرقی نمی‌کند که این فرد موفق یک کارمند باشد، یک کارآفرین شناخته‌شده و یا مایکل کرس (Michael Kors) یکی از موفق‌ترین و بزرگترین طراحان و تولیدکنندگان دنیا که همیشه یک بلوز مشکی و یک کت مشکی به تن دارد.

به قول Edith Head طراح مشهور مد و لباس: شما به هر آنچه می خواهید، خواهید رسید اگر برایش درست لباس پوشیده باشید!

چند نکته اصلی خوش‌پوشی و خوش‌تیپی آقایان مقاله ای است که خواندن آن را به شما توصیه می کنیم.

آخرین بروز رسانیدوشنبه, 20 مهر 1394 09:35

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.ورود

ایجاد حساب کاربری

تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا